Kontakta oss

Har du några frågor, funderingar eller är intresserad om att lära dig mer om vad det innebär med nämnduppdrag så går det alltid bra att höra av dig till oss på danderyd@moderaterna.se!

Postadress
Moderaterna i Danderyd
Box 77, 182 11 Danderyd

Fakturor skall ställas till: Moderaterna i Danderyd och skickas till e-mailadressen: inbox.lev.887010@arkivplats.se

Om du har frågor relaterade till en faktura skicka den till e-mailadressen: danderyd@moderaterna.se.

Moderaterna i Danderyds Bankgiro är: 5994-9644
Moderaterna i Danderyds Swishnummer är: 1235371836

 

Politiska företrädare


Välj i listan nedan för att visa och filtrera bland våra företrädare

Föreningsstyrelsen

Robert Nibelius

robert@nibelius.se
Vice medlemsansvarig. Ledamot i Företagarrådet.
Ersättare, Kommunfullmäktige

Ulla Hurtig Nielsen

ulla@hurtig.com
MQ-Ledamot. Ansvarig Region- och riksinflytande
Ledamot, Kommunfullmäktige
Ledamot, Kommunstyrelsen

Leo Smidhammar

leo.smidhammar@tebi.se
Webansvarig. Digital valledare. Ledamot företagarrådet.
Ersättare, Kommunfullmäktige

Christer Bergquist

christer@ekebygard.se
Valsedelsansvarig. Materialansvarig.
Ersättare, Kommunfullmäktige
Ersättare, Kommunstyrelsen

Kommunfullmäktige

Ulla Hurtig Nielsen

ulla@hurtig.com
Ledamot
MQ-Ledamot. Ansvarig Region- och riksinflytande, Föreningsstyrelsen
Ledamot, Kommunstyrelsen

Christer Bergquist

christer@ekebygard.se
Ersättare
Valsedelsansvarig. Materialansvarig., Föreningsstyrelsen
Ersättare, Kommunstyrelsen

Robert Nibelius

robert@nibelius.se
Ersättare
Vice medlemsansvarig. Ledamot i Företagarrådet., Föreningsstyrelsen

Leo Smidhammar

leo.smidhammar@tebi.se
Ersättare
Webansvarig. Digital valledare. Ledamot företagarrådet., Föreningsstyrelsen

Kommunstyrelsen

Ulla Hurtig Nielsen

ulla@hurtig.com
Ledamot
MQ-Ledamot. Ansvarig Region- och riksinflytande, Föreningsstyrelsen
Ledamot, Kommunfullmäktige

Christer Bergquist

christer@ekebygard.se
Ersättare
Valsedelsansvarig. Materialansvarig., Föreningsstyrelsen
Ersättare, Kommunfullmäktige

Christian Hoas

hoas.christian@gmail.com
Ersättare
Ordförande. Ansvarig utgivare. Ansvarig politikutveckling., Föreningsstyrelsen